Home Strefa Ucznia Strefa Nauczyciela Strefa Otwarta Sklep Matematyczny

Oferta wykładów i szkoleń prowadzonych przez Dariusza KulmęSerdecznie zachęcamy osoby zainteresowane do podjęcia współpracy na różnych polach działalności. W szczególności  w zakresie poprowadzenia przez pana Dariusza Kulmę szkoleń, wykładów, warsztatów. Jako wieloletni nauczyciel matematyki chętnie dzieli swoim doświadczeniem w zakresie nauczania (i to nie tylko matematyki), jak i zrealizowanych projektów edukacyjnych.

 

OFERTA WYKŁADÓW I WARSZTATÓW:

 

wykład dla nauczycieli "Innowacyjnie, kreatywnie, interaktywnie – matematyka w trzech wymiarach"

"Świat, w którym żyją nasze dzieci zmienia się cztery razy szybciej nią szkoły", dr Willard Dagget

Jak więc nadążyć z nauczaniem matematyki za tak szybko zmieniającym się światem? Jak dostosować nauczanie matematyki do nowego pokolenia uczniów? Z jakich materiałów korzystać, bo uczyć efektywnie i rozwijać w uczniach chęć nauki matematyki? Z pomocą przychodzą nam interaktywne narzędzi pracy, które w połączeniu z podstawami psychologii poznawczej stanowią ważny fundament nowoczesnego nauczania. Gdzie ich szukać, jak z nich korzystać? Tego dowiadują się uczestnicy wykładu. 

 

wykład dla nauczycieli "Na pozór nieistotne – jak skuteczniej uczyć matematyki ...i nie tylko"

Tematyką wykładu są takie elementy nauczania zarówno matematyki, jak i innych przedmiotów, które na pozór wydają się nieistotne jak np. odpowiedni system powtórek skutkujący wzrostem skuteczności w zapamiętywaniu materiału, wykorzystanie psychologii poznawczej i reguł wpływu społecznego czy jakość wizualna materiałów dydaktycznych, w tym również nowoczesnych materiałów audiowizualnych. Podczas wykładu odpowiadamy na pytania: Z jakich gotowych materiałów korzystać i gdzie ich szukać, żeby usprawnić proces dydaktyczny? Gdzie są obszary, które nauczyciele wykorzystują rzadko, a które mogą wpłynąć na poprawę wyników nauczania? Jak będzie wyglądać nauczanie matematyki za kilka czy kilkanaście lat? Na co zwrócić uwagę w komunikacji pokolenia X z pokoleniem Y i Z?

 

wykłady motywacyjne dla uczniów

 Wykłady skierowane są do uczniów, w tym w szczególności do maturzystów. Każdy wykład to swoisty przewodnik pełen porad dla uczniów o tym, jak się uczyć, jak powtarzać, by powtarzać skutecznie, co pomaga w nauce, a co przeszkadza, jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Wykład wskazuje ścieżkę i zachęca ucznia, by chciał nią podążać w realizacji swoich marzeń. Każdy wykład to przede wszystkim spotkanie pełne wartościowych treści przekazywanych z ogromną dawką poczucia humoru. To spotkanie dwóch stron – uczniów i nauczyciela? Niekoniecznie, raczej uczniów i ich przyjaciela, bo trzeba być przyjacielem młodzieży, by mówić im o sprawach istotnych, nie wzbudzając w nich poczucia bycia pouczanym czy strofowanym. Obie strony wchodzą w pełną interakcję, a większość wykładów kończy się zwiększeniem liczby znajomych na profilu pana Dariusza na Facebooku :)

 

warsztaty z obsługi programu GeoGebra

Geogebra jest darmowym programem wspomagającym naukę matematyki i umożliwiającym wizualizacje większości zagadnień matematycznych. Narzędzie dysponuje zestawem funkcji, które pozwalają na efektywne wykonywanie obliczeń i obrazowanie zależności. To program zarówno dla nauczycieli matematyki, jak i dla uczniów. Ci pierwsi mogą dzięki niemu zdecydowanie uatrakcyjnić i przyspieszyć nauczanie matematyki, a uczniowie mogą wykorzystać program do poznawania obiektów matematycznych i ich zachowania. Oprogramowanie to jest zdobywcą wielu nagród i wykorzystywane jest coraz częściej i przez coraz szersze grono użytkowników.

Prowadzimy warsztaty:

- dla uczniów,

- dla nauczycieli uczących na dowolnych etapach edukacyjnych,

- o różnym stopniu zaawansowania,

- w indywidualnie uzgodnionym terminie i miejscu (na terenie szkoły lub naszej placówki w Mińsku Mazowieckim)

 

Zachęcamy do współpracy. Zakres szkoleń i tematy wykładów zawsze ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb i grupy uczestników.

 

DLACZEGO WARTO?

 

- Szkolenia i wykłady prowadzi Dariusz Kulma, to nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania. W zawodzie nauczyciela sprawdza się już od ponad dwudziestu lat. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. Nauczyciel nie będzie miał rezultatów, jeśli nie uda mu się dotrzeć do ucznia, nie będzie chciał go zrozumieć, po prostu go nie polubi. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez Dariusza Kulmę w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym w szczególności tytułem Nauczyciel Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronem MEN.

 

- Zapewniamy możliwość indywidualnego uzgodnienia terminu i miejsca wykładów i warsztatów. Oferujemy również możliwość przeprowadzenia wykładu czy warsztatów na sali konferencyjnej w naszej placówce w Mińsku Mazowieckim.

 

- Każdy wykład do spotkanie pełne merytorycznych treści i interesujących tematów przedstawionych w atrakcyjny sposób, okraszone dawką poczucia humoru. To spotkania, które pozostają w pamięci uczestników.

   

Wszystkie osoby zainteresowane współpracą serdecznie zachęcamy do kontaktu:

- mailowego na adres dariusz.kulma@elitmat.pl lub m.zakrzewska@elitmat.pl

- telefonicznego na numer 600-903-957 (Małgorzata Zakrzewska)

 

Adres
Mińsk Mazowiecki, ul. Okrzei 7
Kontakt
T. +48 51-77777-51
W sprawach dotyczących sklepu:
sklep@elitmat.pl
W pozostałych:
elitmat@elitmat.pl

Polityka prywatnosci